Wielka sobota wielka Piławianka

Pogoń Pieszyce 0:3 Piławianka Piława

Bramki: 2x Sienicki M, Durleta

Dzisiejszy mecz był zaległym z tamtego roku który był hitem kolejki derby pomiędzy lokalnymi zespołami lecz to Piławianka była faworytem jako lider tabeli z wysoką przewagą gdyż było wiadomo że ten mecz nie będzie spacerem. Od pierwszej minuty goście nacisnęli na Pieszyce co dało znakomite rozwiązanie w 5 minucie i Michał Sienicki pakuje piłkę do siatki i mecz się otwiera . Od tej pory rywalizacja się wyrównała Pogoń próbowała za wszelką cenę strzelić do przerwy bramkę na 1:1 lecz im się nie udawało w 30 minucie pomógł im nawet  sędzia który wyrzucił obrońcę Piławianki po sytuacji gdzie nie należała mu się nawet żółta kartka lecz widocznie sędzia nie podołał odpowiedzialności meczu i chciał wnieść cos do drużyny gospodarzy . Do końca pierwszej połowy nie było widać aby Piławianka grała w osłabieniu gospodarze nie umieli tego wykorzystać do przerwy 1:0. W drugiej połowie po ustawieniu trenera i wskazówkach Piława wyszła jak by nigdy nic nie przejmowała się tym ze gra w 10 jeszcze na obcy terenie w 53 minucie Michał Sienicki strzelił pięknego gola z przewrotki bezpośrednio po rzucie z autu będzie to bramka sezonu i tym golem podopieczni Jarosława Machowskiego oddalili się od gospodarzy i było spokojniej ale szale się nie przechyliły to lider prowadził grę nie pozwalał na wiele było widać wielką różnice . Kropkę nad „i” postawił nowy zawodnik Mariusz Durleta ładnym strzałem z głowy z rzutu rożnego i w tym momencie Pieszyce były już bezradne mimo pomocy sędziego który popełniał karygodne błędy . W tabeli znowu Piławianka ma przewagę 10 pkt po wygranym meczu w derbach i zbliża się wielkimi krokami do awansu. Dziękujemy kibicom i zapraszamy na kolejny mecz który odbędzie się z tydzień w Ziebicach.