Fotel lidera dla Piławianki

Piławianka Piława 3:0 Polonia Ząbkowice Śląskie

Bramki: Cegiełka , Lechocki , Sienicki (karny)

Dzisiejszy mecz był inauguracja rudny wiosennej do której Piławianka była przygotowana po zimowej przerwie można powiedzieć doskonale co pokazały sparingi rozegrane w przerwie zimowej. Do tego meczu zawodnicy z Piławy byli nastawieni podwójnie aby wejść dobrze w rundę rewanżową i utrzymać przewagę nad wszystkimi drużynami. Od pierwszej minuty gospodarze zagrali bardzo wysokim pressingiem lecz Polonia całym zespołem się broniła co utrudniało grze mimo całym broniącym zespołem Piławianie musieli sobie dawać rade z nierówną murawą .Od pierwszej do 45 minuty to ciągle Lider tabeli z Piławy atakowali nie dawali pograć przeciwnikom szybki doskok odbiór piłki i rozgrywanie do 20 minuty gospodarze nie mogli się przedrzeć przez cały szyk obronny Ząbkowic lecz nadeszła ta chwila szybka piłka do Cegiełki i ten mocnym strzałem z bocznego sektora w bramkę nie daje szans bramkarzowi który wbija sobie piłkę do bramki . Druga bramkę w pierwszej połowie zdobył Konrad Lechocki ładnym strzałem z woleja pokonuje bramkarza który nie miał wiele strzałów ponieważ w tym meczy skuteczność zawodziła . W drugiej połowie mecz minimalnie się zmienił przeciwnicy próbowali atakować lecz idealnie ustawiona defensywa naszego zespołu nie pozwalała na wiele a , groźne kontry nie kończyły się bramkami ponieważ w bramkach przeszkadzały słupki i poprzeczki które Durleta i Sienicki obijali co chwile co mogło być powodem nie równej murawy . w 75 minucie w pole karne wpadł Kucharek który przez bramkarza został zaatakowany dwoma nogami co mogło się skończyć bardzo źle lecz dzięki ochraniaczą nic poważnego się nie stało sędzia wskazał jedenastkę i żółta kartkę bramkarzowi lecz karnego na bramkę zamienił Sienicki . Do końca meczu to Piławianka atakowała lecz bramka była zaczarowana , ważne 3 pkt i kolejny krok w stronę okręgówki. Zapraszamy już w sobotę 26.03.2016 derby Piławianka Piława na wyjeździe podejmie Pogoń Pieszyce o godzinie 11 zapraszamy do Pieszyc.