Niemcza zdobyta !

Niemczanka Niemcza 1;2 Piławianka Piława

Bramki: Cegiełka , Lechocki

Dzisiejszy mecz nie był zwykłym meczem o punkty był to mecz o prestiż tzw. Derby. Mecz od pierwszej minuty toczył się pod Piławiankę ponieważ gospodarze nie mogli utrzymać piłki przez chwile w tych warunkach deszczu i mokrej murawie a zawodnicy Piławy lepiej wyszkoleni nie mieli z tym żadnego problemu i wymieniali piłkę między sobą a wicelider stał całą drużyną na obrębie pola karnego .Lecz to co się stało w 15 minucie zaskoczyło wszystkich faul w bocznym sektorze boiska dla Niemczy i niespodziewanie po wrzutce faulowany był nasz bramkarz lecz sędzia nic nie zauważył i Lider traci bramkę 0;1 dla gości to co arbiter wyprawiał w tym spotkaniu nie powinno sie zdarzyć w takim meczu po strzelonej bramce sędzia daje żółtą kartkę naszemu obrońcy po tym jak dotknął piłkę w bramce nie wiedząc który to spytał zawodnika z przeciwnej drużyny . Nasz zespół w tym momencie dostał kopa 5 minut później Cegiełka mocnym strzałem po ziemi wyrównuje 1;1 .Niemcza nie miała zamiaru się odkryć warunki były angielskie co utrudniało strzelanie na tak śliskiej murawie do tego w błocie .W 35 minucie najmłodszy zawodnik Piławianki K.Lechocki daje prowadzenie naszemu zespołowi po strzale z głowy .Na przerwę Piławianie schodzą z wynikiem 2:1. Drugą połowę zawodnicy Jarosława Machowskiego rozpoczęli agresywnie wysokim presingiem lecz sędzia nie dawał pograć i co chwile gwizdał faul dla Niemczanki .Straszny deszcz nie pozwalał konstruować składnych akcji zawsze piłka przyspieszała odskakiwała murawa też dawała swoje znaki .Ostatecznie Piławianka wygrała 2:1 i z 8 pkt przewagą nad Stolcem patrzy co się dzieje niżej . Dziękujemy kibicom którzy w tym dniu byli z nami pomimo takiej pogody. Zapraszamy już za tydzień w niedziele Piławianka na własnym boisku podejmie Zielonych Łagiewniki.